De afval-apps van Opzet zijn de meest uitgebreide iOS- en Android-apps binnen de afvalbranche die volledig voldoen aan WCAG niveau AA. Dit is het hoogste conformiteitsniveau van de internationale Web Content Accessibility Guidelines (WCAG), richtlijnen die digitale toegankelijkheid verbeteren.
Samen met Paul van Workum, via het DigiToegankelijk toezichts- en ondersteuningsprogramma (TOP) van ICTU, hebben we een jaar lang intensief samengewerkt. Dankzij zijn waardevolle feedback en onze gezamenlijke inspanningen hebben we dit uitzonderlijke resultaat bereikt. Geen enkele richtlijn blijft onbeantwoord, een prestatie waar we bij Opzet ontzettend trots op zijn.
Een iOS en Android afval-app met WCAG AA-certificering!
WCAG is een continue proces

Toegankelijkheid als prioriteit
Bij Opzet staat toegankelijkheid altijd centraal. We houden bij het ontwikkelen van websites, portals en apps rekening met de WCAG-richtlijnen. Ons doel is om digitale oplossingen te ontwerpen die voor iedereen bruikbaar zijn, ongeacht beperkingen. Deze aanpak zorgt ervoor dat onze producten niet alleen innovatief, maar ook inclusief zijn.
Unieke functies van onze afval-app
Onze afval-app biedt uitgebreide en unieke mogelijkheden. Een van de meest innovatieve functies is de product- en barcode-scanner. Hiermee kunnen gebruikers eenvoudig producten scannen en direct zien hoe en waar ze deze het beste kunnen scheiden of inleveren. Daarnaast hebben we een geavanceerde AI-chatbot geïntegreerd. Deze chatbot beantwoordt zowel getypte als gesproken vragen en is 24/7 beschikbaar. Dit maakt hem een perfecte aanvulling op de klantenservice, met altijd up-to-date informatie.

Barcode-scanner en AI-chatbot voor eenvoudig afval scheiden.
Innovatieve oplossingen
Bijdragen aan een betere gebruikerservaring
Met onze app streven we naar een optimale gebruikerservaring voor inwoners van jouw gemeente of inzamelgebied. Of het nu gaat om duidelijke recyclinginformatie of snelle ondersteuning via de chatbot, we maken duurzaamheid en toegankelijkheid eenvoudiger en effectiever.
Wil je meer weten over WCAG, de scanner of de chatbot? Neem gerust contact met ons op. Je kunt ook het keuringsrapport downloaden voor alle details over onze geslaagde WCAG AA-certificering. Beschikbaar voor zowel iOS als Android.
Samen werken we aan een toegankelijke, duurzame toekomst.
Stop met worstelen, start met glimlachen!
Meer weten?
Wil je meer weten over onze apps voor iOS en Android of WCAG? Neem gerust contact op voor een persoonlijke presentatie.
Overige nieuwsberichten
25 januari 2026
EU verpakkingsiconen vertalen naar alle afvalstromen
De Europese Unie werkt aan een nieuwe set iconen rondom verpakkingen en…
23 december 2025
Samen klaar voor 2026 met betrouwbare afvalkalenderdata
Ook volgend jaar voorzien we meer dan 3,5 miljoen huishoudens van goede en…
26 november 2025
Circulaire Software Development binnen de afvalbranche
Bij Opzet geloven we dat digitale innovatie en duurzaamheid uitstekend samen…



